baner BBEvent

Włochy: Osoba z pozytywnym wynikiem testu, ale bezobjawowa nie jest chora

Za zniesieniem ograniczeń dla osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, które nie mają objawów opowiedział się włoski wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri. Osoba tylko z pozytywnym wynikiem nie jest chora – podkreślił we wtorek.

Musimy dojść do takiej sytuacji, by osoba z pozytywnym wynikiem testu, ale bezobjawowa mogła prowadzić normalne życie, używając maseczki Ffp2 przez kilka dni, bez konieczności opuszczenia pracy, rezygnacji z życia społecznego i tego wszystkiego, przez co jest wykluczona z powodu zwykłego pozytywnego rezultatu przy braku symptomów – stwierdził wiceminister zdrowia w wywiadzie telewizyjnym.

Jak wyjaśnił, możliwość zmiany przepisów w sprawie takich osób zostanie rozważona w najbliższym czasie. Uzależnił to od poprawy sytuacji epidemicznej, zwłaszcza na oddziałach intensywnej terapii.

Gdy będzie pewność, że wariant Omikron wyparł Deltę i gdy będą lepsze dane, a zatem – miejmy nadzieję – w ciągu dwóch, trzech tygodni należy dokonać takiej analizy – dodał Sileri.

https://www.facebook.com/betterbusinessevent/photos/a.1851753304974323/2165285320287785/
favicon

Potrzebujesz pomocy?

Masz pytania? Zapraszamy
do współpracy.

    x

    Napisz do nas

    Wysyłając formularz akceptujesz Politykę prywatności